2012 – 2013 Yılı Burs Veren Kurumlar Listesi

FaceBook Paylaş
Sponsorlu Bağlantılar

Burs Veren Kurumlar 2012-2013,

2012-2013 Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Kurumlar,

Hangi Kurumlar Burs Veriyor 2012-2013,

 

Maddi durumu iyi olmayan Üniversite öğrencilerine karşılıksız olarak burs veren kurumları liste halinde ve aranan şartlarla beraber sitemize koyduk. Üniversite okuyorsanız ve durumunuz iyi değilse hemen aşağıdaki listede burs veren kurumların telefonlarını arayarak burs başvurularınızı yapabilirsiniz.

Burs Veren Kurumların Listesi ;

 • Milli Eğitim Bakanlığı

Web Sitesi : http://www.meb.gov.tr/

Telefon No : 0312 417 50 70

Aranan Özellik : Milli Eğitim Bakanlığı, yükseköğrenim kurumlarının öğretmen yetiştiren fakültelerini ilk beş tercihi içinde yazan ve bu bölüme girmeye hak kazanan öğrencilere dört yıl boyunca her ay karşılıksız burs veriyor.

 • Türk Eğitim Vakfı

Web Sitesi : http://www.tev.org.tr/

Telefon No : 0212 217 58 58

Aranan Özellik : Vakıf her yıl yurtiçindeki tüm üniversitelerden, maddi desteğe muhtaç ve başarılı yaklaşık 5000 öğrenciye burs veriyor. Burs miktarı her yıl yeniden belirleniyor ve öğrenci başarılı olduğu sürece eğitim süresi boyunca verilmeye devam ediliyor. TEV burslarıyla ilgili bilgiler okullarda ilan ediliyor ve başvurular okullara yapılıyor.

 • Vehbi Koç Vakfı

Web Sitesi : http://www.vkv.org.tr/

Telefon No : 0216 531 00 00

Aranan Özellik : Yetenekli ancak imkânları sınırlı olan öğrencilere burs veriyor. Hazırlık ve birinci sınıf haricindeki öğrencilere verilen burslar için sağlıklı, derslerinde başarılı ve devletin demokratik, hür, çağdaş ve laik düzenini içtenlikle benimsemiş olmak gerekiyor. Burslar için seçim okul idarelerince yapılıyor. Burs almak isteyen öğrencilerin kendi fakültelerinin dekanlığına veya okul müdürlüğüne başvurmaları gerekiyor.

 • Sağlık ve Eğitim Vakfı

Telefon No : 0212 512 18 78

Aranan Özellik : Başvuru Ağustos-Eylül aylarında yapılıyor. Ağırlıklı olarak tıp fakültelerindeki öğrenciler tercih ediliyor ve 3′üncü sınıftan sonraki öğrencilere veriliyor. Burs alacaklar not ortalamalarına göre seçiliyor.

 • Kızılay Gençlik Müdürlüğü

Telefon No : 0312 430 23 00

Aranan Özellik : Dernekçe verilmekte olan karşılıksız burs yardımları, sosyal himayeye muhtaç, kendi imkânları ile tahsil hayatlarını devam ettiremeyen öğrencilere verilmekte olup öğrencinin başarılı olması ve sınıfta kalmaması gerekmektedir. Burs almaya hak kazanan öğrenciler sınıflarını geçtikleri ve herhangi bir şekilde öğrenimlerine ara vermedikleri takdirde bursları tahsil hayatları boyunca devam etmektedir.

 • İzmir Ticaret Odası

Telefon No : 0232 441 77 77

Aranan Özellik : Öğrenim bursu karşılıksızdır. Burs talebinde bulunan öğrencinin; bir başka kuruluştan burs almaması, ekonomik desteğe gereksinimi olması, başarılı bir öğrenim süreci içinde olması ve hiç başarısız dersi bulunmaması, İzmir’de ikamet ediyor olması veya İzmir’deki öğrenim kurumlarında öğrenim görmesi gerekmektedir.

 • Sema Yazar Gençlik Vakfı

Web Sitesi : http://www.semayazar.org.tr/

Aranan Özellik : Başarılı ve sosyoekonomik durumu burs almasını gerektiren üniversite öğrencilerine burs veriyor. Bursun devamı her yıl başarılı olma koşuluna bağlı. Müracaatlar ekim ayı başında sona eriyor. Başvurular vakıftan alınacak formla yapılabiliyor.

 • Toplum Gönüllüleri Vakfı

Web Sitesi : http://tog.org.tr/

Telefon No : 0216 321 89 88

Aranan Özellik : Toplum Gönüllüleri Vakfı 2005-2006 öğrenim yılından başlayarak TC vatandaşı olan öğretmen çocuklarına (devlet ilköğretim, lise ve dengi okullarında görevli veya bu okullardan birinden emekli bir anne ve/veya babanın çocuğu olan) burs sağlamaktadır.

 • Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı

Web Sitesi : http://www.yasar.com.tr/vakif/

Telefon No : 0232 482 22 00

Aranan Özellik : Üniversitelerde, yüksek ve ortaöğretim kurumlarında okuyan yetenekli, çalışkan, başarılı ancak maddi olanakları kısıtlı öğrencilere, vakfın Öğrenci Burs Yönetmeliği çerçevesinde tamamen karşılıksız burs verilmektedir. Başvurular Eylül–Ekim aylarında yapılır.

 • Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu

Web Sitesi : http://www.kyk.gov.tr/kyk/html/index.html

Telefon No : 0312 363 87 70

Aranan Özellik :Yurt içinde tüm üniversite ve yüksekokullarda okuyan öğrencilere öğrenim kredisi ve katkı (harç) kredisi adı altında borç veriliyor. Başvurular üniversite tercih formuyla yapılıyor.

 • İTO Vakfı

Telefon No : 0212 511 41 50

Aranan Özellik : İstanbul Ticaret Odası Vakfı’nın verdiği burslarda aranılan şart; öğrencinin maddi imkânlarının yetersizliği ve üniversitede ekonomiyle ilgili bölümlerden birinde okuyor olmasıdır.

burs veren vakıflar, karşılıksız burs veren vakıflar, burs veren özel vakıflar, trvikipedi.com

 • İstanbul Sanayi Odası Vakfı

Web Sitesi : www.isov.org.tr

Telefon No : 0212 293 54 18

Aranan Özellik : Üniversite ve meslek yüksekokullarında öğrenim görenlere burs veriliyor. Burs verilecek adayı öğrencinin öğrenim gördüğü kurum seçiyor ve vakfa bildiriyor. Teknik bölümde okuyanlara burs sağlanıyor.

 • Hüsnü M. Özyeğin Vakfı

Web Sitesi : http://www.husnuozyeginvakfi.org.tr/

Telefon No : 0212 217 04 01

Aranan Özellik : TC vatandaşı olan, İstanbul’da bir devlet üniversitesinde okuyan, ÖSS sonuçlarına göre kendi puan türünde ilk 2000 öğrenci arasında olan, hazırlık veya 1. sınıf öğrencisi olan, mali desteğe ihtiyacı olan üniversite öğrencilerinin eğitimlerini desteklemektedir. Koşulları uyan öğrencilerin, kendi Üniversiteleri’nin Öğrenci İşleri ve/veya burs ofislerine müracaat ederek burs başvuru formunu temin etmeleri ve gerekli belgeleri eksiksiz olarak tamamlayarak üniversitelerine geri vermeleri gerekmektedir. trvikipedi.com

 • Hacı Ömer Sabancı Vakfı

Web Sitesi : http://www.vaksa.org.tr/

Telefon No : 0322 351 56 44

Aranan Özellik : Maddi desteğe ihtiyacı olan başarılı öğrencilere geri ödeme yükümlülüğü olan sosyal amaçlı burslar veriyor. Burs için 15 Eylül–15 Ekim günleri arasında başvurulması gerekiyor.

 • Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı

Web Sitesi : http://www.cydd.org.tr/

Telefon No :0212 252 44 33

Aranan Özellik : Ailenin mali durumunun yeterli olmaması, öğrenim–harç kredisi ve Başbakanlık bursu dışında burs almıyor olmak, sigara içmiyor olmak.

 • Çağdaş Eğitim Vakfı

Web Sitesi : http://www.cev.org.tr/

Telefon No : 0212 297 69 79

Aranan Özellik : ÇEV, ilköğretim, ortaöğretim ve yükseköğretim öğrencilerine karşılıksız burs vermektedir.

 • Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu

Web Sitesi : http://www.sydtf.basbakanlik.gov.tr/burs.htm

Telefon No : 0312 424 09 47

Aranan Özellik : Açıköğretim Fakültesi dahil olmak üzere üniversitelerde okuyan her öğrenci bu bursa başvurabilir. Başvurular ekim ayının son haftası ile kasım ayının başında yapılıyor.

 • Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı

Telefon No : 0212 258 61 20

Burslar karşılıksız olup herhangi bir hizmet veya yükümlülük gerektirmez. Öğrencinin son sınıfta olması ve alt sınıftan dersinin bulunmaması gerekir. Ekim ayında başlayan burslar 8 ay boyunca devam ediyor.

 • Adana Ticaret Odası

Web Sitesi : http://www.adana-to.org.tr/

Telefon No : 0322 352 00 52

Aranan Özellik : İktisat veya İşletme ve benzeri bölümlerde okuyan yardıma muhtaç öğrencilere burs veriyor.

 • 21. Yüzyıl Eğitm ve Kültür Vakfı

Web Sitesi : http://www.yekuv.org/

Telefon No : 0212 274 15 02

Aranan Özellik : 15 Eylül-15 Ekim arasında başvuran adaylar sıra numarasına göre mülakata alınıyor. Belli bir puanlamaya tabi tutulan adaylara daha sonra burs veriliyor. Burs alabilmek için gerekli koşullar: Öğrencinin başarılı olması, İstanbul içindeki üniversitelerin ilgili fakültelerini bu yıl kazanması ve kaydını yaptırmış olması, eğitim desteğine ihtiyacı olması, ailenin kırsal kesimde ikamet etmesi.

Bu Konu Hakkında Soru Sormak ve Anında Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

Benzer Konular:


  Churchill’in Hıçkırığı nedir? hakkında bilgi
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bahsettiği 'Churchill’in Hıçkırığı' nedir?   Dünya hiç bu kadar karışmamıştı. 2014 yılının tarihte ayrı bir yeri vardır. Bu zamanda Dünya ülkeleri hiç bu kadar karışmamış ve savaş hiç bu kadar kaçınılmaz olmamıştır. Irak ve Suriye'de...
  Profesyonel Futbolcu Nasıl Olunur? Futbolcu Olmanın Yolları Nelerdir?
  Futbol oynuyor iseniz yada futbola başlamak istiyorsanız Profesyonel olarak iyi bir futbolcu olmanın yollarını bu başlık altından sizlerle paylaşacağız. futbolcu nasıl olunur, herkesin tanıdığı bir futbolcu olmak için neler yapmalıyım, futbolcu olmak için neler yap...
  Ebola Virüsü Nedir? Belirtileri Nelerdir? Ebola Virüsü Hakkında Bilgi
  Batı Afrika'da ortaya çıkan ve şimdiye kadar 900 kişinin ölümüne sebep olan Ebola Virüsü Nedir? Ebola Virüsünün belirtileri nelerdir? Ebola Virüsü tedavisi nasıl yapılır? gibi sorulara cevap arayacağız bu yazımızda...   Ebola Virüsü; insanlarda ve insan dışı...
  Türklerin Orta Asya’dan Göç Etmesinin Nedenleri ve Sonuçları
  Türklerin Orta Asya'dan Göç etmelerinin sebepleri ve sonuçları nelerdir? hakkında bilgi   Türklerin ilk göçleri MÖ XVI. yüzyıldan itibaren başlamış ve sürekli devam etmiştir. Göçlerin kolaylaşmasını sağlayan en önemli neden at unsurudur. Ayrıca at, onların k...
2012 – 2013 Yılı Burs Veren Kurumlar Listesi yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

44 Comments »

 • Deniz demiş ki:

  Site tamam yararlı bilgiye ulaşmamıza yardımcı oluyo ama bazı sitelerle iletişime geçmiyo, madem burd yayınlanıyo hata vermesin..

 • birisi demiş ki:

  18 yaşında anadaolu üniversitesi kimya müh. hazırlık okuyorum diyarbakıtlı olduğum için kimse burs vermiyor.helal olsun hepinize milletçe

 • hülya demiş ki:

  benim oğlum 8.sınıfta okuyor basarılı bır öğrenci matematik dersi çok iyi fakat şu şartlarda çocugumu okutmak için zorlanıyorum burs veren varsa yardımcı olmanızı rıca ederim

 • muharrem baysal demiş ki:

  herşey mükemmel burs yok …:)

 • islam demiş ki:

  çağdaş yaşamı destekleme derneği,
  ben başörtülüyüm diye bursumu kestiniz.neden? hani çağdaştınız? çağdaşlık bu mu? sizi kınıyorum.sizi ALLAH a havale ediyorum.
  bi de çağdaşmışlar.asıl çağdaşlık ALLAH ı tanımakla ve islamı yaşamakla olur.

 • rumet demiş ki:

  4. senem ve daha bursunuzu almış degilim. çagdaş olmak kendi ırkından insanlara burs vermek herhalde. nedense bir türlü cagdaş olamadık ve alamadık o bursu. bu saatten sonra da gerek yok zaten. bitiriyorum nihayetde.

 • serhado demiş ki:

  yaw şimdi, anlamadıgım bu burslar sadece üniversiteler içinmi yada lise ve üniversite karışık:??????? cevaplasanız sevinirim

 • Vikipedi (yönetici) demiş ki:

  Burada yer alan Kurumlar Üniversiteler için Burs imkanı sağlıyor. İlköğretim ve Lise öğrencileri için değil. Lise ve İlköğretimler içinde burs veren devlet kurumu bulunmaktadır.

 • 8usra demiş ki:

  kasım ayı için başvuru yapılacak karşılıksız burslar hangileri ? karabük üniverstesınde hemşirelik okuyorum ve ilk senem. yardım ederseniz sevinirim ..

 • cem demiş ki:

  kasım ayı için başvuru yapılacak karşılıksız burslar hangileri ? yüzüncüyıl üniverstesınde hemşirelik okuyorum ve ilk senem. yardım ederseniz sevinirim

 • elif demiş ki:

  işletme okuyorum zonguldak da durumum iyi değil burs istiyorum

 • elif demiş ki:

  BEN DE BURS İSTİYORUM

 • ferhat demiş ki:

  cok borcum var burs istiyom yardımcı olursanız sevınırım

 • GÜROL ÜNİVERSİTELİ demiş ki:

  Oğlum Celal Bayar Ü.Soma MYO DA 1.sınıf okuyor eşim ve ben çalışmıyoruz oğlumuzu okutmak için burs almak istiyoruz.Yardımcı olup yönlendirirseniz seviniriz.

 • sadettin demiş ki:

  oğlumun adı fatih uslu üniversite 1. sınıfa gidiyor yurt dışında okuyor ben çalışmıyorum oğlumu okutmak için burs istiyorum bize burs verirseniz çok seviniriz

 • emre demiş ki:

  lisede kavga ve darptan 2 gün uzaklaştırma cezası aldım. üniversiteyi kazanırsam bu kurumlardan birinden burs alabilirmiyim. sıkıntı yaratırmı.

 • annesi demiş ki:

  mrb benim dörttane çocum var hepside okuyolar ve çok zorlnıyorum lütfen birisde benim buyazımı görsün ve aksaraydaki okuyan kızıma burs versinler allah rızası için tşkler

 • mehmet demiş ki:

  yurtdışında tıp okuyorum maddi sıkıntılarım var burs arıyorum lütfen biri yardımcı olursa sevinirim

 • selma akgün demiş ki:

  ankara da hacettepede okuyorum bursa ihtiyacım var yardım edin

 • tuzcu63 demiş ki:

  iki tane çocuk tıp fakültelerinde okutuyrum.okutmakta mali olarak zorlanmaktayım.çocuklarım çok başarılı öğrenciler lütfen burs konusunda yardımcı olurmusunuz?

 • gülsema demiş ki:

  maddi durumum iyi değil 4 öğrencim var üniversite ve lisede olan çocuklarıma burs bulamıyorum 12 senedir çocuklarıma hem anne hem babayım bana yardımcı olursanız sevinirim

 • Burak demiş ki:

  Kemerburgaz üniversitesinde hukuk okuyorum. Tam paralı okuyorum maddi durumum çok iyi. bayan arkadaşlara isterlerse burs verebilirim ama bi şartım var :)

 • erdi demiş ki:

  bende burs istiyorum

 • ! demiş ki:

  okul oncesı ogr. okuyorum kredılı burs bıle alamıyorum cunku kefıl bulamıyoruz. aılemın maddı durumu iyi degıl ne yapacagımı bılmıyorum okuldan ayrulmak ıstemıyorum. offf altında mercedes olanlar 3 4 burs alırken bızım gıbı gercekten ıhtıyacı olanlar sadece bır umut beklıyor

 • fatih abir demiş ki:

  ben meslek yüksek okulunda okuyorum ve şuan burs almak için başvura bilceğim kurum ve kuruluş var mı ?

 • mustafa1992 demiş ki:

  metalurji ve malzeme mühendisliği okuyorumm acill burs verebilecek yardımsever arıyorum

 • cüneyt demiş ki:

  Kızım için isanbul da bulunan ve burs verebilecek tüm kurumlara maddi durumumuzu belirten mailler gönderdim.Kimseden tık yok.Hani derler ya tok açın halinden anlamazmış diye,işte o misal..Allah herkezin yardımcısı olsu inşallah..

 • cüneyt demiş ki:

  Mimar sinan üniversitesinden onur derecesi ile mezun olmuş ve şimdi iç mimarlık okuyan çocuğuma burs verebilecek bir Allahın kulu çıkmıyor,canım Türkiyem den helal olsun vallahi,tüm hayır sever geçinen iş adamlarımıza…

 • Bora demiş ki:

  Yurt dışında(Almanya) lisans okuyan öğrencilere burs veren kurumlar varmı?
  Konuyla ilgili beni bilgilendirebilirmisiniz?

 • levent demiş ki:

  gaziantepte okumaktayım benim dışında biri üniversite diğeri lise okuyan kardeşlerim var ikimizinde aynı yıl kpss sınavı var babam bu şekilde bile idare edemiyor o durumu düşünemüyorum yardımcı olursanız sevinirim

 • ESRA demiş ki:

  ZONGULDAKTA LOJİSTİK 1.SINIF ÖĞRENCİSİYİM..ABİMDE AYNI ÜNİVERSİTEDE MAKİNE MÜHENDİSLİGİ OKUYOR.İKİMİZDE KREDİ VE BURS ALMIYORUZ.ASLEN TRABZONLUYUM VE BABAM ÖLDÜGÜ İÇİN VE AİLEDE ÇALIŞAN OLMADIGI İÇİN MADDİ PROBLEMLERİMİZ VAR GEREK GEÇİNMEK GEREK OKUMAK OLSUN MADDİ OLASILIKLARIMIZ ZAYIF..İLGİLİLERE DUYURULUR..ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN..

 • dilek aksoy demiş ki:

  kızım lise son sınıfta okuyor.başarılı bir öğrenci fakat üniversite konusunda biraz karamsar.çünkü eşimden ayrılalı 12 yıl oldu.hastanede temizlik şirketinde asgari ücretle çalışıyorum.evim kira.başka bir gelirim yok.kızım anne kazanırsam nasıl okuyacağım dediğinde ne yapacağımı bilemedim.yardımcı olursanız sevinirim.

 • gülizar(dertlı dolap) demiş ki:

  sozun ozu cıddı anlamda gerı odemesızz bursa ıhtıyacım var.burs cıkarsa da cıddı anlamda cok ıyı olur..umarım cıkar..

 • ıssız demiş ki:

  atatürk üniversitesinde ziraat fak. bitki koruma bölümündeyim,1.sınıfım,

  agnom 3.25 ve bursa ihtiyacım var,acaba nereye başvurabilirm?

  cevaplamanızı rica edebilir miyim??

 • sahill demiş ki:

  Gıda mühendislerine verilrn neden özel bir burs yok?

 • serkan demiş ki:

  yurt dışında üniversite okuyanlarada burs veriliyor mu ?

 • ahmet karadeniz demiş ki:

  allah vermişse sizde verin ki bereketi fazla olsun

 • kafkaskurdu demiş ki:

  eyer istiyorsan ben h.ukuk okuyan arkadaşa …. Vereyim okudugun bölüm paran belliki seni adam yapamamış

 • güler demiş ki:

  slm kardeşim gülden idari ve iktisadi birimler fakültesi turizm ve otelcilik işletmenliği bölümünde okuyor burs çıkmadı geri ödemeli kredi çıktı ama karşılıksız burs istiyoruz ama çok acil babamız yok vefat etti bende üni okuyorum alttan dersim var iş arıyorum yok iş bulamıyorum çalışmak istiyorum kardeşime destek olmak istiyorum lütfen yardımcı olun lütfen Allah rızası için yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.

 • güler demiş ki:

  lütfen bana yardımcı olun msn adresim guler_456@hotmail.com karşılıksız burs istiyorum kardeşim için bu konuda bilgilendirin lüffen kardeşime burs çıkmadı çıksın lütfeen.

 • muge demiş ki:

  Paran yoksa ne okuyorsun bu kapitalist sistemde daha ezilirsiniz kusura bakmayin kemerburgazdaki arkadas bana burs ver sartlarini kabul ediyorum pampislerim hepinizi seviyorum ben offffffffffrffff azdim videolarimi xnxx den bulabilirsiniz tanks good byyyyy muck

 • Mr Mike Fisher demiş ki:

  evet adresinden bize eğer bir acil kredi ihtiyacım var

 • Burak demiş ki:

  okulu kazanman için didindik çok şükür ki kazandıkta bir şekilde okuruz dedik okuyamıyoruz tam 1 yıldır düzgün yemek yemediğim için gastrit hastası oldum bu kadar zor olcağını bilseydim gider bir yerde çıraklık yapardım şimdiye mesleğimi elime almış olurdum ben mekatronik bölümü öğrencisiyim ve bu yıl okulu bırakıyorum sistem buna sürüklüyor fabrikada çalışmak zorundayım benim için geç olabilir diğer arkadaşların daha rahat okumasını isterim lütfen herkes bu konuya gönül versin dışardan bakıldıgı gıbı basit bir iş degıl üniversite okumak

 • elif demiş ki:

  benimde bursa ihtiyacım var.geri dönüşümsüz burs çıkarsa çok sevinirim.

Yorum ekleyebilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

NOT: Açık adres ve telefon numaraları yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

burs veren kurumlar, üniversite öğrencilerine burs veren kurumlar, burs veren kurumlar 2013, burs veren şirketler, karşılıksız burs veren kurumlar, burs veren kurum ve kuruluşlar 2013, üniversite burs veren kurumlar 2013