2012 LYS Türkiye İller Arası Başarı Sıralaması

FaceBook Paylaş
Sponsorlu Bağlantılar

2012 LYS Türkiye Başarı Sıralaması,

2102 LYS İller Arası Başarı Sıralaması,

 2012 LYS En Başarılı ve Başarısız İller Sıralaması,

 

2012 LYS Sınav Sonuçları 20 Temmuz 2012 açıklandı.

2012 LYS Sonuçlarını bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Peki 2012 LYS Sınavında hangi iller daha başarılı oldu. 2012 LYS Türkiye iller arası başarı sıralaması belli oldu. ÖSYM 2012 LYS sonuçlarına göre en başarılı iller ve başarısız iller sıralaması şu şekilde;

Türkiye Birincileri İstanbul ve Niğde’den çıktı.

Başarılı İller

MF-1 ve MF-4 puan türlerinde Özel Merve Büyükkoyuncu Fen Lisesi’nden Abdullah Coşkun birinci.

MF-2 ve MF-3 puan türlerinde Niğde Fen Lisesi’nden Tamer Taşkıran  birinci.

TM-1, TM-2 ve TM-3 puan türlerinde Özel İstanbul Fatih Fen Lisesi’nden Fatih Mehmet Adanır birinci.

TS-1 ve TS-2 puan türlerinde İstanbul Galatasaray Lisesi’nden İhsan Can Argon ilk sırada yer aldı.

Dil-1 puan türünde Özel Amerikan Robert Lisesi’nden Cengiz Kaan Aköz, Galatasaray Lisesi’nden Dilara Aykanat ve İstanbul Lisesi’nden Merve Özperk birinciliği paylaştılar.

Dil-2 puan türünde Özel Amerikan Robert Lisesi’nden Cengiz Kaan Aköz, Galatasaray Lisesi’nden Rengim Aykan Öztürk ve İstanbul Lisesi’nden Gökçe Sarar birinci oldular.

Dil-3 puan türünde ise Özel Amerikan Robert Lisesi’nden Mehmet Fatih Çamlı, Galatasaray Lisesi’nden Rengim Aykan Öztürk ve İstanbul Lisesi’nden Gökçe Sarar birinci oldular.

Puan Türüne Göre En Başarılı İller Sıralaması

MF puanına göre en başarılı iller sıralamasında Kilis birinci olurken, Bartın ikinci ve Karabük ise üçüncü oldu. Kırşehir dördüncü, Gümüşhane beşinci, Kırıkkale altıncı, İzmir yedinci, Ankara sekizinci, Aydın dokuzuncu ve Uşak onuncu sırada yer aldı.

TM puanına göre en başarılı iller arasında ilk on sırada sırasıyla Kilis, Bartın, Sinop, Çankırı, Niğde, Kastamonu, Burdur, Karabük, Eskişehir ve Kırşehir geliyor.

TS puanına göre ise en başarılı iller arasında ilk onda sırasıyla Bartın, Eskişehir, Sinop, Bursa, Edirne, İzmir, Aydın, İstanbul, Siirt ve Tekirdağ bulunuyor.

2012-LYS’de en az başarılı olan iller sıralamasında son 10’da yer alan illere de yer verildi. MF puan türünde Ardahan, TM puan türünde Şırnak ve TS puan türünde Gaziantep en az başarılı il oldu.

MF’de Artvin, Hakkari, Şırnak, Ağrı, Şanlıurfa, Mardin, Kocaeli, Muş, Kars; TM’de Ardahan, Hakkari, Tunceli, Şanlıurfa, Gaziantep, Batman, Mardin, Van ve Diyarbakır; TS’de Ardahan, Hakkari, Tunceli, Şanlıurfa, Elazığ, Karaman, Iğdır ve Kahramanmaraş en az başarılı iller arasında yer aldı.

 

2012 LYS Başarı Sıralaması, 2012 LYS hangi iller başarılı, 2012 LYS Sınavı İllere Göre Başarı Sıralaması, 2012 lys türkiye geneli başarı sıralaması, 2012 LYSde başarılı olan illeri

Bu Konu Hakkında Soru Sormak ve Anında Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

Benzer Konular:


  2014 Üniversite kayıtları ne zaman? kayıt için gerekli olan evraklar nelerdir?
  LYS tercih sonuçlarının açıklanmasından sonra sınava giren adayların tercih verme işlemleri de tamamladı. Tercihlere göre en az 2 yıllık ve 4 yıllık kazanan adayların kazandığı üniversitelere kayıtlarını ne zaman yapacak? ve kayıt için hangi belgeleri götürmesi ger...
  5 Temmuz 2014 KPSS Lisans Soruları Zor muydu? Kolay mıydı?
  ÖSYM 5 Temmuz 2014 tarihi itibari ile KPSS Lisans sınavını tamamladı. KPSS Lisans sınavına giren adaylar sınav soruları hakkında düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. 2014 KPSS lisans sınavı zor muydu? basit miydi?   Devletim herhangi bir kurumuna girm...
  2014 YGS Sınav Soruları Zor muydu? Kolay mıydı?
  ÖSYM tarafından gerçekleştirilen 2014 YGS Sınavı soruları hakkında yorumlar   Bugün tüm yurtta gerçekleştirilen Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) sınavı hakkında düşüncelerinizi bizlere yorum bölümünden yazarak paylaşabilirsiniz. trvikipedi.com asilesi olar...
  23 Mart 2014 YGS Sınav Soruları ve Cevapları PDF İndir
  ÖSYM tarafından 23 Mart 2014 tarihinde gerçekleştirilen YGS sınavının soru ve cevaplarına makalemizin devamında ulaşabilirsiniz.   İki milyonu aşkın gencin girdiği YGS sınavının soru cevaplarını sınavdan hemen sonra bu başlık altından sizlerle paylaşıyoruz. ...
2012 LYS Türkiye İller Arası Başarı Sıralaması yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

5 Comments »

 • Bünyamin demiş ki:

  Siirtin başarılı iller arasında yer almasına çok şaşırdım ve tekrar baktım doğruymuş meğer

 • amedli cumali demiş ki:

  daha çok şaşırtacağız.siirt şaşkınlığınızın ilki olsun…

 • harun demiş ki:

  siirt ve benzeri illerde sınavların nasıl yapıldığını bilmeyen duymayan kaldı mı

 • harun demiş ki:

  o bölgelerde sınavların nasıl yapıldığını duymayan kaldı mı

Yorum ekleyebilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

NOT: Açık adres ve telefon numaraları yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

gaziantep geneli lise başarı oranları