2013 Model Renault Symbol Fiyatı Özellikleri Resimleri

Renault Symbol 2013,

Renault Symbol Fiyatı,

Yeni 2013 Model Renault Symbol Özellikleri,

 

Orta kesim vatandaşın vazgeçilmez otomobillerinden biri olan Renault Symbol 2013 modeli ile piyasaya çıktı. 15 yıldır Türkiye’nin en çok tercih edilen otomobili olma başarısını gösteren Renault Symbol, 2013 modeli ile herkesin beğenisini toplayacak gibi.

Düşük bakım maliyetleri, fiyat ve kalite avantajı ile en çok tutulan araba markalarından biridir.

2013 Model Renault Symbol

2013 Model Renault Symbol Özellikleri

Yeni Symbol’de Renault’un Rönesans döneminin ilk izlerini görmek mümkün.

Markanın her yeni modelinde olduğu gibi öndeki Renault logosu artık daha büyük ve dikkat çekiyor.

Araç, yenilenen tasarımı ile daha modern bir görünüme kavuşmuş. İlk bakışta aynalardaki sinyal lambaları hemen dikkat çekiyor.

Aynı zamanda daha geniş ve daha uzun. Yeni Symbol’ün aks mesafesi 16 cm, toplam uzunluğu 9 cm uzamış. Bununla birlikte, araç 5 cm de genişlemiş ve daha ferah bir iç mekana kavuşmuş.

Bagaj konusunda sınıfının en büyüğü durumunda. 510 litre bagaj hacmine sahip.

İç tasarım çok daha konforlu ve estetik.

Yeni Symbol, 7″ dokunmatik ekranlı Navigasyon Multimedya Sistemi Renault R-Nav, elektronik klima ve tüm versiyonlarda standart olarak sunulan USB ve bluetooth müzik ve telefon bağlantısı, hız ayar ve sınırlayıcı, arka park sensörü gibi bir dizi yenilikle zenginleştirilmiş.

Yeni Symbol’de güvenlik konusunda önemli bir yeniliğe gidilmiş. Tüm versiyonlarda standart olarak bulunan ABS, AFU, ESP, ASR, sürücü ve yolcu hava yastıkları, ISOFIX çocuk koltuğu sabitleyici, emniyet kemeri ikazı gibi donanımlar ile hem aktif hem pasif güvenlik unsurlarıyla araç donatılmış durumda.

Yeni Renault Symbol’de Renault markasının kendini kanıtlamış motor teknolojisinin en son örneklerini bulmak mümkün. Benzinli motor seçenekleri olarak; Yeni 0,9 lt Turbo 90 bg ve 1.2 16V 75 bg yer alıyor.

Dizel olarak ise, Renault’nun yıllardır hem sağlamlığı hem de ekonomik olması ile kendini defalarca kanıtlamış 1.5 dCi 75 bg piyasaya sunuluyor. Bu motorlar, Euro 5 çevre standartlarına uyum gösteriyorlar. Diğer yandan Eco sürüş modu ile yüzde 10’a kadar yakıt tasarrufu sağlanıyor.

Yeni Symbol’ün hem benzinli hem de dizel motor seçenekleri, kullanım maliyetlerinin düşüklüğü ile sınıfının standartlarını yeniden belirliyor. Yeni nesil motor seçenekleri ile hem yüksek performanslı, hem de her zamankinden daha düşük tüketimli ve çevreye saygılı.

Yeni Symbol, gerek dizel gerekse benzinli versiyonlarında son derece tutumlu: 1.5 dCi 75 bg motorda 100 km’de sadece 3,9 lt (km’de 103 gram karbondioksit), 0,9 Turbo 90bg benzinli motorda ise 100 km’de 5,2 lt (km’de 119 gram karbondioksit) tüketim değerleri sunuyor.

2013 Model Renault Symbol Fiyatı

7.990 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye pazarında Touch ve Joy adından iki farklı donanım seviyesi ile satışa sunuluyor. Bu açıdan baktığımızda benzinlide 1.2 16v 75 bg Joy versiyonu 27.990 TL, Turbo 90 bg Touch 33.490 TL’den satılıyor. 1.5 dizel 75 beygir Touch versiyonu 37.490 TL’den satışa sunulurken, yine aynı motorun Joy versiyonu 36.490 TL’den alıcılarını bekliyor.

2013 Model Renault Symbol Resimleri

2013 Model Renault Symbol Tanıtım Videosu


Facebook'ta Paylaş Twitter ile paylaş…

Yorum

  1. By Rıdvan DEMİR

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir