2013 Yılı Engelli Memur ÖMSS Alımları – Ocak, Şubat, Mart

Engelli Memur Alımları 2013 Ocak,

Engelli Memur Alımı 2013 Şubat,

Mart 2013 Engelli Memur ÖMSS Alımı,

 

Özürlülerin merakla beklediği ÖMSS’nin ek yerleştirmeleri hakkında Bakan Fatma Şahin 2013 yılını işaret göstermişti. Engelli vatandaşlarımızı pek memnun etmese de bir umut diyerek 2013 yılının Ocak, Şubat veya Mart ayında ÖMSS Engelli Memur alımlarının tekrardan yapılacağını belirtti.

2013 yılında özürlü başvurusu, ömss, 2013 de engelli memur alımı, engelli personel istihdamı 2013, engelliler memur 2013, engelliler memur alımı

ÖMSS

Fatma Şahin 2013 ÖMSS Engelli Memur Alımı Haberi

Bakan Şahin;

“Engellilere yönelik memuriyet sınavında (ÖMSS) yeni yerleştirmeler ne zaman yapılacak?” sorusunu Bakan Şahin:

“Engellilere yönelik ilk kez yeni bir sınav sistemini test ettik. Kendimizi test ettik. Tüm engel gruplarını ayrı ayrı sınava aldık. Daha önce tek tip soru soruluyordu. Genelde de bedensel engelliler daha hızlı yapıyordu, daha yüksek puanı onlar alıyordu ve daha hızlı işe yerleştiriliyorlardı. Şimdi tüm engel gruplarını kendi içinde ayrı sınava aldık.

7 bin engellimizin boş kadrosunu açtık ama ben engelli kardeşlerimize Ekim ayında ‘ikinciyi de açarız’ demiştim fakat 657 Kanunu’na göre aynı yıl iki yerleştirme yapamıyorsunuz. O yüzden Ocak ayında yani 2013′ün ilk üç ayında Devlet Personel Başkanlığı ile de görüştük ve boş kalan kadroları dolduracak şekilde ikinci bir alımı da yapacağız. O konuda hiç merak etmesinler. Başbakanımızın birebir talimatı ve birebir takibiyle bunu yapıyoruz. Gereken neyse yapılacak.” dedi.

2013 ÖMSS Özürlü-Engelli Memur Yerleştirme Kura Sonuçları

2013 ÖMSS Memur Alımı Yapılacak Kadrolar İlkokul Lise


Facebook'ta Paylaş Twitter ile paylaş…

Yorum

  1. By MUSTAFA AY

    Cevapla

  2. By muzaffer.dağlı

    Cevapla

  3. By adem.nehir

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir