Ağustos 2012 MEB Öğretmen Atamaları Başvuru Tarihi

Sponsorlu Bağlantılar

Ağustos 2012 Öğretmen Atama Branşları ve Sayısı,

2012 Öğretmen Atamaları Sayısı,

Ağustos 2012 Öğretmen Atamaları,

 

ÖĞRETMEN ADAYLARINA MÜJDE …

MEB 2012 yılının Ağustos ayında 40.000 öğretmen atması yapacak.

Ağustos 2012 yılında gerçekleştirilecek 40.000 öğretmen alımı için başvurular 16 Ağustos tarihinde başlayacak. Başvurular için tanınacak süre 1 hafta olacak. Atamalar ise Eylül ayının ilk haftası gerçekleşecek.

Sınıf öğretmenliği öncelik ve ağırlığını korurken İngilizce ve Beden Eğitimi branşları da öncelik taşıyacak branşlar olacak. Bu seferki atamaların ilk özelliği taşıyacak yanı seçmeli dersler için atamaların yapılmasının planlanması.

Milli Eğitim Bakanlığı 2012-2 öğretmenliğe başvuru ve atama kılavuzunu yayımladı.

En Fazla Kontenjan Türkçe , Okul Öncesi ve Fen ve Teknoloji Branşlarına ayrıldı.

Kontenjan dağılımları;

 • Türkçe öğretmenliği 4 bin 634
 • Okul Öncesi Öğretmenliği 4 bin 377
 • Fen ve Teknoloji 3 bin 322

Başvurular 3-9 Eylül arasında alınacak. Atamalar 10 Eylül arasında yapılacak. Öğretmenler 11 Eylül günü görevlere başlayacaklar.

MEBBİS 3 Eylül 2012 Öğretmen Atamaları Başvuru Sayfası

Milli Eğitim Bakanlığının Yaptığı Açıklama

Bakanlığımıza bağlı resmî eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacını karşılamak üzere “ilk atama” yoluyla 40.000 kadrolu öğretmen ataması yapılacaktır.

Buna ilişkin 2012-2 Öğretmenliğe Başvuru ve Atama Kılavuzu, Bakanlığımızın http://www.meb.gov.tr adresinden kamuoyuna duyurulacaktır. Başvurular, 03-09 Eylül 2012 tarihleri arasında elektronik ortamda yapılacak olup, atamalar 10.09.2012 tarihinde bilgisayar ortamında gerçekleştirilecektir. Atanan öğretmenler, 11.09.2012 tarihinden itibaren göreve başlayacaklardır.

Adaylar, tebligatı takiben Bakanlığımız Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce 12 – 16 Eylül 2012 tarihleri arasında uyum eğitimine alınacaklardır.

Mezuniyetleri itibarıyla, Sınıf Öğretmenliği alanından başka alanlara geçmek isteyenler başta olmak üzere il genelinde ihtiyaç duyulan alanlara alan değişikliği yapılacaktır. Buna ilişkin 2012Yılı Alan Değişikliği Kılavuzu, Bakanlığımızın http://www.meb.gov.tr adresinde kamuoyuna duyuruldu. Başvurular, 10-13 Eylül 2012 tarihleri arasında alınacak olup, atamalar 14 Eylül 2012 tarihinde yapılacaktır. Atananlar, yeni görevlerine 17/09/2012 tarihinden itibaren başlayacaklardır.

3- 10 Mart 2012 tarihinde yapılan Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Güzel Sanatlar ve Spor Liseleri ile Her Türdeki Anadolu Liseleri Öğretmenlerini Seçme Sınavı’nda başarılı olanların atamaları, önümüzdeki aylarda yapılacak olan eğitim kurumlarının norm güncelleme işlemleri tamamlandıktan sonra gerçekleştirilecektir. Buna ilişkin Kılavuz, Bakanlığımızın http://www.meb.gov.tr adresinde kamuoyuna duyurulacaktır.

2012 kaç bin öğretmen alınacak, 16 ağustos öğretmen atamaları başvuru tarihi, 2012 öğretmen atamaları

Bu Konu Hakkında Soru Sormak ve Anında Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

Benzer Konular:


  Maddeler halinde belediyenin görevleri nelerdir?
  Belde ve belde halkının yerel alandaki ihtiyaçlarını karşılamakla yükümlü yerel yönetime belediye denir. Yerel seçimler sonucunda belde halkının taktiri sonucunda başa gelen Parti yada bağımsız kişinin o bölgedeki yerel ihtiyaçları gidermek amacıyla belli görevler ...
  Sakallarım çıkmıyor? Çıkması için neler yapılmalı ve Sakal duası
  Sakallar nasıl daha çabuk çıkar? ve sakal duası   Sakal erkek adamın vazgeçilmezlerinden biridir. Ki kaldı ki erkek adamın erkekli hatlarını belli eden en önemli şey sakallardır. Sakalı tüm erkeklerin sevdiğini söylersek yalan olur. Kimileri seyrek olduğunda...
  Hüma Kuşu Nedir? Hüma Kuşu Hikayesi Efsanesi
  Cennet kuşu olarak ta adlandırılan Hüma kuşu hikayesi ve hakkında bilgi   Cennet kuşu olarak da bilinen hüma kuşunu gökyüzünde görmek imkansız gibi bir şey çünkü dinlenmeden sürekli çok yüksekten uçar. Efsanevi kuş türü olan hüma kuşunun kimi rivayetlere gör...
  2014 Yılı Türk Vatandaşından Vize İstemeyen Ülkeler Listesi
  Türk vatandaşlarından vize istemeyen ülkeler listesinin tamamı makalemizin devamında...   Türk vatandaşı olan birinin tatil veya iş için yurt dışına çıkması gerektiğinde hangi ülkelerin vize talep edip etmediğini sizlerle için araştırdık. Aşağıdaki ülkeler T...
Ağustos 2012 MEB Öğretmen Atamaları Başvuru Tarihi yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

One Comment »

 • Mehmetoz demiş ki:

  16 Ağustosta kontenjanların açıklanacagını nerden bılıyorsunuz?

  Herhangi bir bilgilendirme M.E.B den yapılmadı!

Yorum ekleyebilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

NOT: Açık adres ve telefon numaraları yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.