Askerlik 10 Aya Düştü Düşecek mi? Kaç Aya Düşecek? 2013

uzun dönem askerlik 10 aya düştü, askerlik 10 aya düşecek mi, askerlik kaç aya düşecek, kısa dönem askerlik düşecek mi?, kısa dönem askerlik 4 aya düşecek, 2013 askerlik 10 aya düştü

Son günlerde Askerlik ile ilgili haberler almış başını gidiyor. AKP’nin Kızılcahamam kampında gündeme gelen askerliğe ilişkin sorulan sorularda Bedelli askerlik ile ilgili herhangi bir çalışmanın yapılmadığı söylendi. Askerlik süresinin kısaltılması ile ilgili üstü kapalı bir çalışmanın yapıldığı da ortaya çıktı. Kimi kaynaklara göre Bülent Arınç’ın bu haberi yalanladığı henüz böyle bir çalışma olmadığını söylese de, kimi kaynaklarda askerliğin 15 aydan 10 aya düşürüleceği yönde.

Anneler merakla beklediği bu sorulara cevap henüz net olarak verilmiş durumda değil.

Asker

Askerlik 10 Aya Düştü Düşecek mi?

Milli Savunma Bakanı ise detaya inmeden şunları söyledi: “15 ay olan uzun dönemin 10 aya, 12 ay olan yedek subaylığın 9 aya (Yedek subaylık mühendis ve doktorlar için olacak) ve 6 aylık kısa dönemin de 4 aya çekilmesi konusu öne çıktı. Mehmetçiğin görev süresi kısaltılırken, sahada daha kalifiye askerlerin görev yapması için de çalışma başlatıldı. Profesyonel orduda görev alan uzman çavuşların maaşları artacak. Uzmanlara ek gösterge uygulanacak, sosyal imkanlardan daha fazla faydalanmaları sağlanacak” dedi.

CHP askerliğin kısaltılmasını istiyor. Bu yüzden böyle bir çalışmaya destek vereceklerini açıkladılar. CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, askerlik süresinin geniş zeminde tahlil edilmesi gerektiğini belirterek, “Türkiye’nin güvenliğinin hele hele komşularımızla olan ilişkilerimizi dikkate aldığımızda daha geniş bir çerçevede değerlendirilmesi gerektiğini düşünürüz. Elbette askerliğin kısaltılması bu toplumu rahatlatacak bir husustur. Ben de 18 ay askerlik yaptım. Bu süre bana çok uzun gelmişti” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan‘ında anneler gününde tüm anneler sürprizimiz var demesi bu tezi güçlendiriyor düşüncesine sürükledi bizi. Hakkımızda hayırlısı diyelim.

05 Ekim 2013 – Hükumet ve TSK tarafından yapılan açıklamada ”Uzun dönem askerliğin 12 ay olarak kısaltılmasında görüş birliğine varılmıştır. Kısa dönem 6 ay olarak kalacak” dedi.

http://www.trvikipedi.com/askerlik-12-aya-dustu-mu-ne-zaman-dusecek/


Facebook'ta Paylaş Twitter ile paylaş…

Yorum

 1. By a

  Cevapla

 2. By ferdi

  Cevapla

 3. By Bahar

  Cevapla

  • Cevapla

 4. By hüdo burcu sarıoquz

  Cevapla

 5. By tarık

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir