Ayak Kokusu Nasıl Giderilir? Ayak Kokusuna Kesin Çözüm

ayak kokusu nasıl önlenir,

ayak kokusu nasıl geçer,

ayak kokusunu nasıl önleriz,

Kimilerinin baş belasıdır ayak kokusu. Ayakkabı giydikten sonra çıkarmak istemeyenleri, misafirliğe giderken çoraplarını çıkarıp cebine koyanlara rastlamışızdır. Sağlık yönünden de psikoloji yönünden de insanları etkileyen ayak kokusuna ünlü doktorların sunduğu çözüm önerilerini bir araya getirdik. Aşağıdaki çözüm önerilerinden biri seçip dikkatli bir şekilde uygulamanızı öneriyoruz. Halen ayak kokusu devam ediyor ise doktorunuza başvurmanızda fayda vardır.

ayak kokusu nasıl giderilir bitkisel çözüm, ayak kokusunu nasıl önleriz, ayak kokusuna bitkisel çözüm, ayak kokusuna iyi gelen bitkiler, ayak kokusuna doğal çözüm, ayak kokusuna evde çözüm, 

Ayak Kokusu

Ayak Kokusu İçin Öneriler

Suna Dumanlıkaya Ayak Kokusu İçin Çözüm Önerisi 1:

Ayaklarınızı dinlendirdikten sonra 100 gram talk pudra, 5 gram şap tozu, 10 gram mısır nişastası, 10 gram un ve 10 gram lavanta suyunu karıştırın. Bu karışımı ayaklarınıza sürün ve 30 dakika bekletin.

Suna Dumanlıkaya Ayak Kokusu İçin Çözüm Önerisi 2:

5 litre ılık su, 5 gram lavanta yağı, 5 gram okaliptus yağı, 5 gram tentürdiyot. Bu karışımı bir kova içerisinde birleştirin ve ayaklarınızı 10-20 dakika kadar içinde bekletin.

Ender Saraç Ayak Kokusu İçin Çözüm Önerisi:

Bir kova içerisine bileklerinize gelecek kadar sıcak su koyun. 5 poşet siyah çay koyun. Su ılıklaşıncaya kadar bekleyin. Şimdi ayaklarınızı içine koyun ve çay içerisinde bulunan tanin maddesi ayaktaki bakterilerin ölmesine ve gözeneklerin küçülmesine neden olsun.

Ayak Sağlığı Uzmanı Özgül İşgör Ayak Kokusu İçin Çözüm Önerisi:

Derin bir kabın içine ılık su koyun ve içine 6 damla manuka yağı, 6 damla çay ağacı yağı, 6 damla kekik yağı, 10 damla lavanta yağı ve 1 tatlı kaşığı jojoba yağını ilave edin. Ayağınızı hazırladığınız karışım içinde 15 dakika bekletin. Bu uygulama 2 gün üst üste tekrar edin.

İbrahim Saraçoğlu Ayak Kokusu İçin Çözüm Önerisi:

Bir bardak kaynamakta olan suyun içine kırkkilit otunu koyun. Bir diğer ismi atkuyruğu bitkisidir. Bir süre bu karışımı kaynatın ve ılıklaşmasını bekleyin. Ardından ise ayaklarınızı bu karışımla yıkayın. Bu uygulama 2-3 gün tekrar edilmelidir.

Trvikipedi.Com Öneri 1: 

Öncelikle gözenekleri açmalısınız. Bunun için 5 litre ılık suyun içinde her gün 20 dk ayaklarınızı dinlendirmelisiniz.

Trvikipedi.Com Öneri 2: 

Bir tutan adaçayını ve bir adet rendelenmiş havucu 3 su bardağının içinde kaynatın. Süzün ve ayaklarınızı yıkayın. Tamamen koku hissetmeyene kadar bu karışımı hergün tekrarlayın.

Trvikipedi.Com Öneri 3:

1 tatlı kaşığı kına ve 2 çorba kaşığı sirkeyi 1 su bardağı suyun içinde kaynatın. Bu suyla ayaklarınızı yıkayın.

Trvikipedi.Com Öneri 4:

Akhuş ağacının yaprağı 1 litre suda kaynatılır ve süzülerek elde edilen sıvı ile ayaklar yatmadan önce yıkanır.

Trvikipedi.Com Öneri 5:

Kekik ve naneyi (kuru ya da yaş olabilir) birer çorba kaşığı olacak şekilde bir litre kaynar suyun içinde 10-15 dakika bekletin. Su ayaklarınızı rahatça sokabileceğiniz sıcaklığa ulaştığında 15-20 dakika içinde bekletin. Bu uygulamayı ihtiyaca göre 1 ya da 2 hafta uygulayın.


Facebook'ta Paylaş Twitter ile paylaş…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir