Bimcell İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?

Bimcell hattan internete bağlanmak için yapılması gereken ayarlar nelerdir?

Bimcell hattınız üzerinden internet ayarlarınızı yapmadıysanız hemen 444 4 551 arayarak müşteri hizmetlerine bağlanıp ayarlarınızı yapabilirsiniz.

Bimcell hat bilindiği gibi tamamen AVEA alt yapısını kullanmaktadır. Onun için Bimcell ile Avea hatlarının internet ayarları aynıdır. Avea servis ayarları;

Bimcell Logosu

Telefonunuzun desteklediği ayarları tek seferde alabilmek için telefonunuzdan *999# tuşlayabilir veya AYAR yazarak 9999’a kısa mesaj ile gönderebilirsiniz. *999# tuşlandığınızda telefonunuzun marka ve modeli sistemde tanımlı ise marka ve model bilgisi telefon ekranında görüntülenir ve ayarlar “Servis Ayar” başlığı ile telefonunuza gönderilir. Telefonunuz sistemde tanımlı değil ise manuel ayar kodları SMS ile telefonunuza gönderilir. Servisten alınan bütün ayarlar ücretsizdir.

Servis ayarlarını alabilmek için GPRS WAP AYAR, MMS AYAR, BASKONUS AYAR veya INTERNET AYAR yazarak 5555’a kısa mesaj ile gönderilmesi yeterlidir. Servisten alınan her ayar ücretsizdir. Ayarlarınızı kaydederken kayıt esnasında pin kodu sorulması durumunda 500 ya da 5000 olarak PIN kodu girişinizi yapabilirsiniz. Ayarlarınızı, Avea İletişim Merkezlerine talebinizi ilettikten sonra sistem üzerinden size gönderilen SMS’i onaylarak da alabilirsiniz ve cihazınıza yükleyebilirsiniz.


Facebook'ta Paylaş Twitter ile paylaş…

Yorum

 1. By Ömer

  Cevapla

 2. By emin

  Cevapla

 3. By smile

  Cevapla

 4. By fadime

  Cevapla

 5. By özkan

  Cevapla

 6. By ebubekir

  Cevapla

 7. By kore

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir