Canan Tan Hasret Kitabı Özeti Yorumları Konusu

Canan Tan Hasret,

Canan Tan Hasret indir,

Canan Tan Hasret Romanı Özeti,

 

Ülkemizin sayılı önde gelen yazarlarından biri olan Canana TAN yeni çıkardığı Hasret kitabı ile yine karşımıza çıktı. Piraye, Eroinle Dans, Yüreğim Seni Çok Sevdi gibi kitaplarıyla uzun süre gündemde kalan Canan Tan yeni çıkardığı kitabı Hasret hakkında bilgiler paylaşacağız. Hasret kitabının konusu nedir?

Osmanlı İmparatorluğu’nun çöküş günlerinde filizlenen bir aşkın, savaş ve göçlerle şekillenen kaderini kaleme aldı. Kökleri Keskin’in Cerid aşiretine kadar uzanan hikâye gerçek hayatta da yaşanmış. Romanın başkahramanı, 1920’lerde Kırşehir’in Keskin ilçesinde yaşayan Tacettin adlı bir gençtir.

Canan Tan Hasret Kitabı

Canan Tan Hasret Kitabı Özeti

Cana Tan Hasret kitabında, bir Türk ile bir Rum’un yaşadığı aşkı dile getiriyor. Lozan Anlaşması ile birlikte göçe zorlanan insanlar arasında birbirine aşık iki genç vardır. Biri Türk diğer Rum olmasına rağmen birbirlerini sevmişler ve hayatlarını birlikte geçirmeye karar vermişlerdir. Fakat savaşın kötü yüzü onlarada yansımız ve kader aşklarını ayırmak zorunda bırakmıştır.

Gerçek bir hikayeden uyarlanan Hasret kitabında Canan Tan Müslüman bir Türk genci ile Rum bir kızın aşkını savaşın kötü yüzünü de aktararak mükemmel bir aşk hikayesi anlatıyor.

Canan Tan Hasret Kitabı Arka Yazısı

Hasret en büyük esarettir

Gittin…
Bir yemin kaldı aramızda
Yarısı senin
Yarısı benim…

Hasret, izleri Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet öncesi döneme uzanan, gerçek yaşamdan alınmış kırık bir aşkın ve ömür boyu süren hasretin öyküsü.

Müslüman bir bey oğluyla bir Rum kızının tüm engellere rağmen filizlenen sevdası, önüne çıkan ne varsa yakıp yıkacak güçte bir kora dönüşür. Ancak ayrılık kaçınılmazdır.

Lozan Antlaşmasının öncesinde imzalanan Mübadele Sözleşmesi, bir buçuk milyona yakın insanı yerlerinden yurtlarından ederken, geride parçalanmış hayatlar, boynu bükük aşklar ve nesiller boyu sürecek hasret hikâyeleri bırakacaktır.

Tıpkı Tacettinle Patricianın hikâyesi gibi…

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain