Canan Tan Hasret Kitabı Özeti Yorumları Konusu

FaceBook Paylaş
Sponsorlu Bağlantılar

Canan Tan Hasret,

Canan Tan Hasret indir,

Canan Tan Hasret Romanı Özeti,

 

Ülkemizin sayılı önde gelen yazarlarından biri olan Canana TAN yeni çıkardığı Hasret kitabı ile yine karşımıza çıktı. Piraye, Eroinle Dans, Yüreğim Seni Çok Sevdi gibi kitaplarıyla uzun süre gündemde kalan Canan Tan yeni çıkardığı kitabı Hasret hakkında bilgiler paylaşacağız. Hasret kitabının konusu nedir?

Osmanlı İmparatorluğu’nun çöküş günlerinde filizlenen bir aşkın, savaş ve göçlerle şekillenen kaderini kaleme aldı. Kökleri Keskin’in Cerid aşiretine kadar uzanan hikâye gerçek hayatta da yaşanmış. Romanın başkahramanı, 1920’lerde Kırşehir’in Keskin ilçesinde yaşayan Tacettin adlı bir gençtir.

Canan Tan Hasret Kitabı

Canan Tan Hasret Kitabı Özeti

Cana Tan Hasret kitabında, bir Türk ile bir Rum’un yaşadığı aşkı dile getiriyor. Lozan Anlaşması ile birlikte göçe zorlanan insanlar arasında birbirine aşık iki genç vardır. Biri Türk diğer Rum olmasına rağmen birbirlerini sevmişler ve hayatlarını birlikte geçirmeye karar vermişlerdir. Fakat savaşın kötü yüzü onlarada yansımız ve kader aşklarını ayırmak zorunda bırakmıştır.

Gerçek bir hikayeden uyarlanan Hasret kitabında Canan Tan Müslüman bir Türk genci ile Rum bir kızın aşkını savaşın kötü yüzünü de aktararak mükemmel bir aşk hikayesi anlatıyor.

Canan Tan Hasret Kitabı Arka Yazısı

Hasret en büyük esarettir

Gittin…
Bir yemin kaldı aramızda
Yarısı senin
Yarısı benim…

Hasret, izleri Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet öncesi döneme uzanan, gerçek yaşamdan alınmış kırık bir aşkın ve ömür boyu süren hasretin öyküsü.

Müslüman bir bey oğluyla bir Rum kızının tüm engellere rağmen filizlenen sevdası, önüne çıkan ne varsa yakıp yıkacak güçte bir kora dönüşür. Ancak ayrılık kaçınılmazdır.

Lozan Antlaşmasının öncesinde imzalanan Mübadele Sözleşmesi, bir buçuk milyona yakın insanı yerlerinden yurtlarından ederken, geride parçalanmış hayatlar, boynu bükük aşklar ve nesiller boyu sürecek hasret hikâyeleri bırakacaktır.

Tıpkı Tacettinle Patricianın hikâyesi gibi…

Bu Konu Hakkında Soru Sormak ve Anında Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

Benzer Konular:


  Reşat Nuri GÜNTEKİN Akşam Güneşi Romanının Özeti Konusu Ana Fikri
  Usta yazar Reşat Nuri Güntekin'nin kaleme aldığı Akşam Güneşi adlı romanın konusu, özeti ve ana fikri yazımızın devamında...   Akşam Güneşi Romanının Konusu; Nazmi çocukluk yıllarından başlayarak öğrenimini, gençlik yıllarını, mesleki yaşantısını ve mesle...
  Ali Çimen Kırık Heykel Kitabının Özeti
  Gazeteci Ali Çimen tarafından yazılan Kırık Heykel isimli romanın özeti   Ünlü gazeteci Ali Çimen tarafından yazılan Kırık Heykel adlı romanda istihbarat savaşını konu ediniyor. TİMAŞ yayınları tarafından basılan romanın özeti ise şu şekilde; “Yaşamak en ...
  Müjdat Gezen – Neden Dersen Kitabı Özeti
  Ünlü oyuncu Müjdat Gezen'in kaleme aldığı Neden Dersen Kitabının özeti   Oyunculuğunun yanı sıra Ülke olaylarındaki duruşu ile de adından söz ettiren Müjdat Gezen, çıkardığı Neden Dersen kitabı ile bu konulara açıklık getirdi. İşte 152 sayfadan oluşan Neden ...
  Adem Özköse – Cennete Otostop Özeti
  Adem Özköse'nin kaleme aldığını Cennete Otostop romanının özeti.   Adem Özköse'nin kaleme aldığı Cennete Otostop kitabı Pınar Yayınları tarafından çıkarıldı. Okuyucusunu oldukça etkileyen bu kitap son zamanlarda Ciciş kardeşler olarak bilinen Esra-Ceyda Erso...
Canan Tan Hasret Kitabı Özeti Yorumları Konusu başlıklı yazı , , , , , etiketleri ile sisteme eklenmiştir.
Canan Tan Hasret Kitabı Özeti Yorumları Konusu yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Yorum ekleyebilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

NOT: Açık adres ve telefon numaraları yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

canan tan hasret özeti, canan tan hasret özet, canan tan hasret kitap özeti, hasret kitabının özeti, hasret kitap özeti, hasret canan tan kitap özeti, canan tan hasret kitabı özeti