TEOGS Puanı Nasıl Hesaplanır ? ve Hesaplama Motoru

MEB’in uyguladığı TEOG Sınavının puanları nasıl hesaplanır? online TEOGS puan hesaplama motoru

 

SBS yerine getirilen sistemin ilk sınavı gerçekleştirildi. Sınav sorularına ve cevaplarına ulaşmak istiyorsanız BURAYI tıklayın. Sınava giren öğrencilerin işaretlediği sorulara göre alabileceği puanı tahmin edebilmesi için öncelikle kendi cevap şıkları ile doğru cevap şıklarını karşılaştırması gerekmektedir. Bunun ardından yaptığı doğruları ve yanlışları aşağıdaki TEOGS Puan Hesaplama motoruna girerek alacağınız puanı hesaplayabilirsiniz.

TEOGS Puan Hesaplama

TEOGS Puan Hesaplama Motoru

Öğrencinin 6, 7 ve 8. sınıf yıl sonu başarı puanlarının aritmetik ortalamasının %30’u ile 8. sınıf ağırlıklandırılmış merkezi sınav puanının %70’inin toplamı, yerleştirmeye esas puanı oluşturacaktır.

Yılsonu başarı puanının hesaplanması Yıl sonu başarı puanı, not ile değerlendirilen tüm derslerin ağırlıklı yıl sonu puanlarının o dersin haftalık ders saati sayısı ile çarpımının o sınıfa ait haftalık ders saatleri toplamına bölümünden elde edilen puanı ifade eder.

Ağırlıklandırılmış merkezi sınav puanı, öğrencinin altı temel dersten girdiği merkezi sınavların ağırlık katsayılarına göre hesaplanan puanını ifade eder

Resimli Anlatım;

TOEGS Puan Hesaplama 1 TOEGS Puan Hesaplama 2 TOEGS Puan Hesaplama 3


Facebook'ta Paylaş Twitter ile paylaş…

Yorum

 1. By meryem

  Cevapla

 2. By Türkiyem

  Cevapla

 3. By nilüfer

  Cevapla

 4. By nilüfer

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir