Yaşar Kemal – Çıplak Deniz Çıplak Ada Özeti

FaceBook Paylaş
Sponsorlu Bağlantılar

Yaşar Kemal Çıplak Deniz Çıplak Ada Kitabı,

Çıplak Deniz Çıplak Ada Hikaye Özeti,

Bir Ada Hikayesi – Çıplak Deniz Çıplak Ada Özeti,

 

Yaşar Kemal’in “Bir Ada Hikayesi” dörtlemesinin sonuncu kitabı “Çıplak Deniz Çıplak Ada” 5 Ekim’de piyasada yerini alacak. Yaşar Kemal’in yeni hikayesi olan  “Çıplak Deniz Çıplak Ada” kitabının özetini tanıtım bülteninden derleyip sitemize ekledik.

Yaşar Kemal Çıplak Deniz Çıplak Ada Özeti

Yaşar Kemal – Çıplak Deniz Çıplak Ada Özeti

Yaşar Kemal’in “Fırat Suyu Kan Akıyor Baksana” romanı ile başlayan, “Karıncanın Su İçtiği” ve “Tanyeri Horozları” kitaplarıyla devam eden Bir Ada Hikayesi dörtlemesi, son kitabı “Çıplak Deniz Çıplak Ada” ile tamamlandı.

Bir Ada Hikâyesi dörtlüsü, savaşlardan, kırımlardan, sürgünlerden arta kalan insanların, Yunanistan’a gönderilen Rumların boşalttığı bir adada yeni bir yaşam kurma çabalarını konu alır. Umut romanın başkahramanıdır. Dörtleme hem bir Yaşar Kemal klasiğidir trvikipedi.com hem de diliyle, yarattığı kişilerle, yarattığı doğayla Yaşar Kemal’in romancılığında önemli bir yeniliği işaret eder. Yaşar Kemal, mitos yaratıcısıdır. Ağıtların diliyle, kendi özgün dilini  harmanlamış, çeviride bile yitmeyen anlatısını kurmuştur. Bu dörtlüyse, tarihle destanların kaynaşmasıdır. Yaşar Kemal tarihi roman yazmaz bu dörtlüde, bir tarih var eder.

“Çıplak Deniz Çıplak Ada”, Yaşar Kemal’in yerlerinden edilen insanların Ege’de bir adada yeni bir yaşam kurma çabalarının destansı öyküsü Bir Ada Hikâyesi’nin dördüncü ve son kitabı.

Dörtlünün bu son romanında, geçmişin yaraları kapanmaya yüz tutmuş ama izleri kalmıştır. Ağaefendi’yle Melek Hatun, Poyraz’la Zehra, Ali Hüseyin’le Nesibe muradına erecektir; Lena Ana’nın hasretle yollarını beklediği kayıp oğulları da geri dönmüştür ama balıkçıların reisi Hıristo’nun başına beklenmedik bir olay gelir.

Tanıtım Bülteninden derlenmiştir.

Bu Konu Hakkında Soru Sormak ve Anında Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

Benzer Konular:


  Reşat Nuri GÜNTEKİN Akşam Güneşi Romanının Özeti Konusu Ana Fikri
  Usta yazar Reşat Nuri Güntekin'nin kaleme aldığı Akşam Güneşi adlı romanın konusu, özeti ve ana fikri yazımızın devamında...   Akşam Güneşi Romanının Konusu; Nazmi çocukluk yıllarından başlayarak öğrenimini, gençlik yıllarını, mesleki yaşantısını ve mesle...
  Ali Çimen Kırık Heykel Kitabının Özeti
  Gazeteci Ali Çimen tarafından yazılan Kırık Heykel isimli romanın özeti   Ünlü gazeteci Ali Çimen tarafından yazılan Kırık Heykel adlı romanda istihbarat savaşını konu ediniyor. TİMAŞ yayınları tarafından basılan romanın özeti ise şu şekilde; “Yaşamak en ...
  Müjdat Gezen – Neden Dersen Kitabı Özeti
  Ünlü oyuncu Müjdat Gezen'in kaleme aldığı Neden Dersen Kitabının özeti   Oyunculuğunun yanı sıra Ülke olaylarındaki duruşu ile de adından söz ettiren Müjdat Gezen, çıkardığı Neden Dersen kitabı ile bu konulara açıklık getirdi. İşte 152 sayfadan oluşan Neden ...
  Adem Özköse – Cennete Otostop Özeti
  Adem Özköse'nin kaleme aldığını Cennete Otostop romanının özeti.   Adem Özköse'nin kaleme aldığı Cennete Otostop kitabı Pınar Yayınları tarafından çıkarıldı. Okuyucusunu oldukça etkileyen bu kitap son zamanlarda Ciciş kardeşler olarak bilinen Esra-Ceyda Erso...
Yaşar Kemal – Çıplak Deniz Çıplak Ada Özeti başlıklı yazı , , etiketleri ile sisteme eklenmiştir.
Yaşar Kemal – Çıplak Deniz Çıplak Ada Özeti yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Yorum ekleyebilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

NOT: Açık adres ve telefon numaraları yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

karaguldeki ada, çıplak deniz çıplak ada özeti