Zülfü Livaneli Kardeşimin Hikayesi Roman Özeti

FaceBook Paylaş
Sponsorlu Bağlantılar

kardeşimin hikayesi kitap özeti, zülfü livaneli kardeşimin hikayesi özeti, zülfü livaneli kardeşimin hikayesi kitabı

Ünlü sanatçı Zülfü Livaneli’nin çıkardığı son roman Kardeşimin Hikayesi, Doğan Kitapçılık yayınevi tarafından piyasaya sunuldu. Oldukça güzel bir roman çıkaran Zülfü Livaneli’nin kitabını okudum ve sizlere de tavsiye ediyorum.

Zülfü Livaneli Kardeşimin Hikayesi

Kardeşimin Hikayesi Arka Kapak Yazısı

Sakin bir balıkçı köyünde genç bir kadının cinayete kurban gitmesiyle başlar her şey. Dünyadan elini eteğini çekmiş emekli inşaat mühendisiyle genç, güzel ve meraklı gazeteci kızın tanışmasına da bu cinayet vesile olur. Kurguyla gerçeğin karıştığı, duyguların en karanlık, en kuytu bölgelerine girildiği hikâye, daha doğrusu hikâye içinde hikâye de böylece başlar. Modern bir Binbir Gece Masalının kapıları aralanır. Ancak bu kez Şehrazad erkektir.

Kardeşimin Hikâyesi aşkın mutlulukta ulaşılacak son nokta olduğuna inananları bir kez daha düşünmeye davet eden, aşka, aşkın karmaşıklığına ve tehlikelerine dair nefes kesen bir roman. Her sayfada yeni bir gerçekliği keşfedecek, kuşku ile kesinliğin sınırlarında dolaşacaksınız.

Mantıksız gibi geliyor ama o sabah uyandığımda tuhaf bir haber alacağımı biliyordum. Karadenizin lacivert dalgalarıyla baş başa kalmış olan bu ıssız köyde geçen her gün birbirinin aynısı olduğu için burada insanların heyecanla konuşacağı olaylara pek sık rastlanmazdı. O günün de ötekiler gibi sessizce akıp gitmesi gerekirdi ama galiba başka şeyler olacaktı. O mahmur sabah saatlerinde bir cinayet haberi alacağımı bilmiyordum elbette ama bir haber gelecekti. Daha yataktan çıkmamıştım, gözlerim kapalıydı, arkalarında fosforlu çizgiler bırakarak yıldırım hızıyla hareket eden mor tavşanları izliyordum.

Kardeşimin Hikayesi Özeti

Polisiye bir hikayeyi aşk ile buluşturan Zülfü Livaneli, fakat aşkı da sorgulamamıza neden olan roman okuyucusunu karmaşık bir hikayenin içine sokuyor.

Karadeniz’in küçük bir kasabası güne bir cinayet haberi ile başlar. Bu cinayet biri için hayatın sonu demek iken başkaları için yeni bir hayatın başlangıcıdır. Bir tarafta bir inşaat mühendisi, diğer tarafta ise meraklı bir gazeteci.

Zülfü Livaneli yeni kitabı ile birlikte mutlulukta son noktanın aşk olduğuna inananlara farklı bir mesaj gönderiyor. Bunu yaparken de okurlarına mükemmel kurgulanmış karmaşık ve tehlikeli bir hikaye sunuyor.

Bu Konu Hakkında Soru Sormak ve Anında Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

Benzer Konular:


  Reşat Nuri GÜNTEKİN Akşam Güneşi Romanının Özeti Konusu Ana Fikri
  Usta yazar Reşat Nuri Güntekin'nin kaleme aldığı Akşam Güneşi adlı romanın konusu, özeti ve ana fikri yazımızın devamında...   Akşam Güneşi Romanının Konusu; Nazmi çocukluk yıllarından başlayarak öğrenimini, gençlik yıllarını, mesleki yaşantısını ve mesle...
  Ali Çimen Kırık Heykel Kitabının Özeti
  Gazeteci Ali Çimen tarafından yazılan Kırık Heykel isimli romanın özeti   Ünlü gazeteci Ali Çimen tarafından yazılan Kırık Heykel adlı romanda istihbarat savaşını konu ediniyor. TİMAŞ yayınları tarafından basılan romanın özeti ise şu şekilde; “Yaşamak en ...
  Müjdat Gezen – Neden Dersen Kitabı Özeti
  Ünlü oyuncu Müjdat Gezen'in kaleme aldığı Neden Dersen Kitabının özeti   Oyunculuğunun yanı sıra Ülke olaylarındaki duruşu ile de adından söz ettiren Müjdat Gezen, çıkardığı Neden Dersen kitabı ile bu konulara açıklık getirdi. İşte 152 sayfadan oluşan Neden ...
  Adem Özköse – Cennete Otostop Özeti
  Adem Özköse'nin kaleme aldığını Cennete Otostop romanının özeti.   Adem Özköse'nin kaleme aldığı Cennete Otostop kitabı Pınar Yayınları tarafından çıkarıldı. Okuyucusunu oldukça etkileyen bu kitap son zamanlarda Ciciş kardeşler olarak bilinen Esra-Ceyda Erso...
Zülfü Livaneli Kardeşimin Hikayesi Roman Özeti başlıklı yazı , , etiketleri ile sisteme eklenmiştir.
Zülfü Livaneli Kardeşimin Hikayesi Roman Özeti yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Yorum ekleyebilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

NOT: Açık adres ve telefon numaraları yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

kardeşimin hikayesi özet, kardesimin hikayesi genis ozet, kardeşimin hikayesi kitap özeti, zülfü livaneli (kardeşimin hikayesi) vikipedia, kardeşimin hikayesi adlı kitap vikipedi, zülfü livaneli (kardeşimin hikayesi) vikipedi, zülfü livaneli (kardeşimin hikayesi) vikipedisi